Zwracamy się z prośbą o pomoc dla naszej córeczki Ingi w walce z rzadką i bardzo ciężką chorobą SMA – rdzeniowy zanik mięśni

 

 

Inga obecnie ma 6 miesięcy. Po urodzeniu otrzymała 10 punktów w skali Apgar i nic nie wskazywało na to, że jest tak bardzo chora. Na skutek niepokojących dolegliwości Ingę poddano badaniom, które niestety potwierdziły najcięższą postać choroby – typ I. Oznacza to, że Inga z każdym dniem słabnie, jej mięśnie zanikają, postęp choroby może doprowadzić do niewydolności oddechowej, a nawet do śmierci. Dla nas jako rodziców najważniejsze jest, by uratować nasze dziecko, by skrócić jej cierpienie i dać szansę na normalny rozwój w przyszłości. Taką szansę daje terapia genowa najdroższym lekiem świata, lekiem Zolgensma warta 9,5 mln zł (na dzień dzisiejszy zebraliśmy około 2,2 mln).  Bez pomocy ludzi dobrej woli to się nie uda, bo kwota jaką trzeba zapłacić za leczenie naszego dziecka jest nieosiągalna. Ale z pomocą wielu ludzi możemy uratować naszą małą córeczkę. Prosimy z całego serca o okazanie nam wsparcia. Liczy się każda pomoc.

Prosimy również o przekazanie 1% podatku

Numer KRS 0000396361

Cel szczegółowy 0100610 Inga

Błagamy o pomoc!!!

Rodzice Ingi Niedźwieckiej

 

W DNIU 14 MARCA 2021 W GODZINACH OD 10.00 – 14.00 NA PLACU PRZED KOŚCIOŁEM W DOBREJ (SZCZECIŃSKIEJ) ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ DLA INGI – CHOREJ NA SMA (rdzeniowy zanik mięśni).

MIESZKAŃCY PRZĘSOCINA (miejscowości, w której mieszka Inga) PRZYGOTUJĄ MASĘ SMAKOŁYKÓW DLA MIESZKAŃCÓW DOBREJ (SZCZECIŃSKIEJ) I JEJ OKOLIC.

BĘDĄ MIĘDZY INNYMI:

PROSIMY O LICZNE PRZYBYCIE DOBRYCH LUDZI Z DOBREJ (SZCZECIŃSKIEJ).