Małgorzata Glinka-Mogentale w Chemiku Police

Płock, 10 sierpnia 2013 r.

 

2013.08.10_Konferencja_prasowa_6

Podczas rozgrywanego w Płocku turnieju World Grand Prix podpisano kontrakt sportowy pomiędzy Małgorzatą Glinką-Mogentale a klubem Chemik Police. Najlepsza polska siatkarka w historii będzie reprezentować barwy zachodniopomorskiego  beniaminka OrlenLigi w sezonie 2013/2014.

 

– Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. ma silną i ugruntowaną pozycją na rynkach międzynarodowych, dlatego wspieranie KPS Chemik Police doskonale wpisuje się w strategię naszej spółki. Wraz z zarządem klubu dążymy do budowy silnej i rozpoznawalnej na arenie międzynarodowej drużyny walczącej o najwyższe cele. Podpisanie kontraktu z tak znakomitą siatkarką jaką jest Małgorzatą Glinką-Mogentale pozwala nam z optymizmem patrzeć na nadchodzący sezon – powiedział Krzysztof Jałosiński, prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

 

– Cieszę się, że tak utytułowana zawodniczka po 14 latach sukcesów na pakietach całej Europy zdecydowała się powrócić do polskiej ligi właśnie w barwach Chemika Police. Jestem przekonana, że Gosia pomoże klubowi w osiągnieciu zakładanych celów sportowych. powiedziała Joanna Żurowska, Prezes Chemika Police.

Poza Glinką-Mogetnale zespół wzmocniły także m.in. reprezentantki Polski Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał-Anioł i Agata Sawicka oraz Serbki Maja Ognjenović i Ana Bjelica. W powszechnej opinii fachowców z takimi zawodniczkami Chemik Police będzie walczyć o najwyższe laury zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

– Małgorzata to siatkarka o wyrazistej osobowości i jest w stanie dużo zrobić dla zespołu nie tylko podczas meczów ale również na treningach i poza boiskiem. Mocno liczę na to, że Małgosia wniesie do drużyny swoje ogromne doświadczenie i skorzysta na tym cały zespół. –powiedział trener Chemika Police Mariusz Wiktorowicz.

***

Głównym Partnerem Chemika Police jest Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., która wspiera także największy zachodniopomorski klub piłkarski Pogoń Szczecin.

***

Małgorzata Glinka-Mogentale to najbardziej utytułowana polska siatkarka w historii. W latach 1996-2010 283-krotnie reprezentowała barwy narodowe, dwukrotnie zdobywając mistrzostwo Europy (Turcja 2003, Chorwacja 2005). W roku 2003 została wybrana przez CEV najlepszą zawodniczką Starego Kontynentu.

Karierę rozpoczęła w 1993 roku w Skrze Warszawa. Dzięki świetnej grze w czołowych drużynach ligi polskiej – Dick Black Andrychów (1996-98) i Augusto Kalisz (1998-99) – trafiła do ligi włoskiej. W latach 1999-2003 święciła triumfy z drużyną Vicenzy, a przez dwa następne sezony była podporą Asystelu Novara (2. miejsce w Lidze Mistrzyń, 2005). W następnym roku ponownie zajęła 2. miejsce w Lidze Mistrzyń jako zawodniczka francuskiego RC Cannes. Kolejne sezony spędziła w Grupo 2002 Murcia, z którą zdobyła dwa mistrzostwa (2007, 2008) oraz Superpuchar Hiszpanii (2007). W 2010 powróciła do uprawiania sportu po urodzeniu córki i przez trzy sezony jako zawodniczka VakifBank Stambuł osiągnęła swoje największe sukcesy w siatkówce klubowej: dwukrotne zwycięstwo w Lidze Mistrzyń (2011, 2013), klubowe wicemistrzostwo świata (2011) oraz mistrzostwo i Puchar Turcji (2013).

 

***

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. są jedną z największych firm chemicznych w Polsce zaliczanych do Grupy Azoty. W 1995 roku „Police” S.A. zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Dzięki ok. 50 proc. sprzedaży produkcji na rynkach zewnętrznych, Zakłady Chemiczne „Police” S.A. znajdują się w gronie największych polskich eksporterów. Spółkę wyróżnia m.in. unikatowa w Polsce instalacja do produkcji bieli tytanowej, skala produkcji amoniaku, kwasów: fosforowego i siarkowego, a także wysoka pozycja w sektorze mineralnych nawozów wieloskładnikowych. W lipcu 2005 roku Zakłady Chemiczne „Police” S.A. zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W dniu 19 sierpnia 2011 roku w wyniku nabycia przez Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. 49.500.000 akcji zwykłych na okaziciela Z.Ch. „Police” S.A., odpowiadających łącznie 66 proc. kapitału zakładowego Zakłady Chemiczne „Police” S.A. weszły do Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów. Więcej informacji: www.zchpolice.grupaazoty.com

 

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Sławomir Rykowski

Dyrektor ds. Marketingu Sportowego

Maurent Public Relations

tel. kom.: +48 500 121 908

e-mail: s.rykowski@maurent.pl